Datosměnka

Potřebujete peníze? Chcete si půjčit od svého známého? Asi vám nebude chtít půjčit jen tak, na čestné slovo. Pak můžete využít doklad, který se nazývá směnka. Směnek existuje několik druhů. Jedním z typů směnky je datosměnka.

Na směnku vám může půjčit váš známý nebo i nějaká firma. Pokud si budete půjčovat od svého dobrého přítele nebo rodinného příslušníka, pak je to ještě více méně bezpečná půjčka. Pokud si ovšem budete na směnku půjčovat od nějaké firmy nebo lidí, které jste našli na inzerát, pak buďte velice obezřetní. Tyto pochybné firmy vám nepůjčí peníze proto, že vás mají rády a chtějí vám pomoci, tak jak by to pro vás udělal váš přítel. Tyto firmy se půjčováním peněz živí a podmínky často nastavují tak, aby pro vás byly velice nevýhodné a aby na vás, i přesto že dodržíte všechny zákonem dané podmínky, vydělaly co možná nejvíce peněz. Bohužel jim to zákony naší země umožňují. Dejte si tedy pozor, co bude na směnce napsáno, abyste podvodníkům nenaletěli. Jakmile směnku podepíšete, má vás majitel směnky doslova v hrsti.Co je to datosměnka? »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id174 (116)