Internet Info webtrh s.r.o. - Internet, zákony, právo

Právo na internetu představuje např. autorský zákon, ochranu soukromí, ochranu databází a domén, spamy a phishing. Co si pod těmito pojmy představit? Co je důležité vědět o internetovém právu a jak se bránit bezpráví?

Právo se týká všech oblastí lidského života a také internetu. Společnost musí dodržovat určité normy, aby mohla fungovat. Ale jak je to s právem na internetu? Co je zde povoleno a naopak zakázáno? Kdo dohlíží nad tím, aby i ve světě internetu právo existovalo a bylo dodržováno? Internetové právo se zabývá např. těmito problémy: autorské právo, spamy, phishing, ochrana soukromí. Pomoc proti internetové kriminalitě můžeme hledat u **právních firem specializujících se na oblast internetového práva. **Autorský zákon »»

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id146 (88)